Комунальний заклад «Спеціалізований Центр медико-соціальної реабілітації дітей» Дніпропетровської обласної ради» є лікувально-профілактичним закладом охорони здоров´я.
Суб - Нед: Вихыдний
(067) 628-07-98
info@example.com

Задати питання  Title Image

  Blog

  Pfizer, CoronaVac чи AstraZeneca: яку вакцину обрати

  На Дніпропетровщині у центрах та пунктах щеплення нині доступні три види вакцин. Це AstraZeneca, CoronaVac та Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Про властивості кожної з них розповіли в облдержадміністрації.

  «В області зростає кількість нових випадків коронавірусу. Вже на практиці бачимо: переважна більшість людей з ускладненнями від COVID-19 – невакциновані. Вберегтися від госпіталізації допоможе щеплення. Маємо достатню кількість вакцин. Препарат для себе люди обирають самі», – зазначила в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Вікторія Кулик.

  За її словами, щепитися можна трьома вакцинами:

  AstraZeneca (Vaxzevria, CoviShield та SKBio)

  AstraZeneca – це векторна вакцина. Її розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca разом з Оксфордським університетом. Препарат, вироблений в ЄС, має торговельну марку Vaxzevria, в Південній Кореї – AstraZeneca-SKBio, в Індії – Covishield. Він схвалений Всесвітньою організацією охорони здоров’я та, зокрема, ЄС, Канадою, Індією.

  Діюча речовина – модифікований аденовірус, або вектор. Він містить специфічний білок коронавірусу. Вектор переносить спеціальну «інструкцію» для створення білків коронавірусу в клітинах. Коли вакцина потрапляє в організм людини, то клітини починають виробляти шип-білок коронавірусу. Імунна система розрізняє антигени й у відповідь виробляє антитіла та Т-клітини. Так вакцина формує імунітет.

  Технологія векторних вакцин добре вивчена і повністю безпечна. Наприклад, за таким принципом працює вакцина проти лихоманки Ебола.

  Для повної імунізації потрібно дві дози вакцини, які вводяться з інтервалом 4-12 тижнів. Після введення можуть виникнути типові реакції, які є нормальними і минають за кілька днів. Це почервоніння, біль і набряк у місці ін’єкції, лихоманка чи озноб, головний біль, біль у м’язах чи суглобах, збільшені лімфатичні вузли, нудота, втома і безсоння.

  Найновіші дослідження свідчать, що дві дози AstraZeneca захищають від зараження коронавірусом на 80%. Також препарат удвічі зменшує імовірність інфікувати невакцинованих людей. AstraZeneca захищає від важкого перебігу хвороби і госпіталізації на 92% для штаму «Дельта» і на 86% для штаму «Альфа».

  CoronaVac/Sinovac Biotech

  CoronaVac – це інактивована вакцина, яку розробила китайська біофармацевтична компанія Sinovac Biotech. «Інактивована» означає, що вона містить у своєму складі неактивний, «вбитий» вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Вакцина CoronaVac схвалена ВООЗ і використовується у 40 країнах світу. Серед них Китай, Туреччина, Аргентина, Бразилія, Мексика, Грузія.

  Технології вироблення інактивованих вакцин уже майже 70 років. Вона добре вивчена і довела свою безпечність. Першу вакцину за цією технологією розробили ще 1955 року. Це була вакцина від поліомієліту.

  Для ефективного захисту від COVID-19 потрібно дві дози CoronaVac з інтервалом у 14-28 днів. Після введення вакцини може виникнути почервоніння, біль, набряк у місці ін’єкції, лихоманка чи озноб, головний біль і біль у м’язах чи суглобах, біль у животі чи горлі, нудота, діарея, втома і сонливість, набряки повік чи їхнє почервоніння. Ці симптоми нормальні і швидко минають.

  Згідно з науковими дослідженнями, вакцина добре захищає від тяжкого перебігу COVID-19. Для штаму «Дельта» серед людей віком 18-59 років – на 100%, для штаму «Альфа» та «Гамма» – на 87,5%. Спостереження показали, що ефективність вакцини проти штаму «Гамма» знижується з віком. Для людей 70+ років вона становить 55,5%.

  Comirnaty/Pfizer-BioNTech

  Comirnaty – це інноваційна вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вона схвалена ВООЗ для екстреного використання і дозволена, зокрема, у США, Великій Британії, Канаді, ЄС.

  Comirnaty містить молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка кодує шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Після введення вакцини ця мРНК потрапляє в клітини організму людини й надає їм своєрідну «інструкцію», як створити цей білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

  Лікарі наголошують, що вакцини мРНК є безпечними і не можуть змінити ДНК людини. Ідея створити вакцину на основі рибонуклеїнових кислот з’явилася ще на початку 1990 років. За останні 25 років науковці здійснили понад 500 досліджень цієї технології. Але повноцінно її реалізувати змогли лише навесні 2020 року, коли почалися клінічні дослідження таких вакцин проти COVID-19.

  Для формування імунітету необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Відповідно до клінічних випробувань, після введення вакцини можуть бути біль у місці ін’єкції, втома, головний біль і біль у м’язах та суглобах, лихоманка і почервоніння у місці уколу.

  Згідно з результатами британського дослідження, вакцина Comirnaty/Pfizer має ефективність 93,7% проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом «Альфа». 88% – для штаму «Дельта».

  Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень – на сайті list.covid19.gov.ua або за номером безкоштовного телефону 0 800 60 20 19.

  No Comments
  Post a Comment
  Name
  E-mail
  Website