Комунальний заклад «Спеціалізований Центр медико-соціальної реабілітації дітей» Дніпропетровської обласної ради» є лікувально-профілактичним закладом охорони здоров´я.
Суб - Нед: Вихыдний
(067) 628-07-98
info@example.com

Задати питання  Title Image

  Соляна кімната

  Соляна печера

  Соляна кімната «Соляна печера» являє собою штучну соляну кімнату спелеокліматотерапевтичного типу, в якій відтворюється унікальний клімат соляних печер.

  Основний фактор лікувального та оздоровчого впливу в печерах – це повітря, що містить сольовий аерозоль. У приміщеннях, що відтворюють клімат підземних здравниць, насамперед створюється повітряне середовище, що містить частинки солі. Інші параметри повітряного середовища (температура, вологість та інше) відіграють допоміжне значення.

  Заплутаність термінології бентежить пацієнтів, але знати необхідно тільки те, що всі методи засновані на одному фізичному явищі – природна сіль.

  Сольову фізіотерапію можна зустріти під назвами:

  • галотерапія
  • спелеотерапія
  • спелеокліматотерапіі
  • Сильвінітової терапія
  • сільвінітотерапія
  • Сильвінітової спелеотерапія

  Приміщення, в яких проводяться процедури галотерапії, називають: сольова кімната (печера або камера) та Сильвінітова кімната (печера або камера) чи газокамера ( галокомната і навіть – галотерапевтичний зал).

  Приміщення у нашому Центрі облицьоване соляними блоками, без використання аерозолю.

  Показаннями для застосування даної процедури є:

  • захворювання бронхологеневої системи (часті обструктивні та рецидивуючі бронхіти, бронхіальна астма тощо);
  • запальні захворювання ЛОР-органів (часті риніти, ангіни, ларингіти, фарингіти, тонзиліти, аденоїдні вегетації та ін.);
  • захворювання шкіри (атопічні та алергічні дерматити, екзема, гнійничкові ураження шкіри в не гострому періоді, вугрі);
  • захворювання нервової системи (депресії, неврози, неврастенія);
  • профілактика сезонних простудних захворювань, ГРВІ та грипу;
  • укріплення імунної системи;
  • перевтома.

  Соляна кімната для дітей

  Курси галотерапії для дітей показані в якості профілактики простудних захворювань і в період виліковування. Ефективність перебування дітей у соляній кімнаті підтверджена багаторічними клінічними спостереженнями як в Україні, так і за кордоном. Для ослаблених дітей, схильних до застуд, рекомендується провести тижневий курс галотерапії до початку відвідування дитячого закладу. У випадку, якщо вже почалося захворювання бажано провести галотерапию в період одужання. Курс галотерапії для видужуючої дитини 4-7 років – це 7-10 сеансів по 20-30 хвилин. У випадках отитів, риносинуситов, гайморитів, бронхітів, що протікали у тяжкій формі, рекомендується збільшити тривалість курсу до 15 сеансів, а час перебування у соляній кімнаті збільшити до 40-60 хвилин.

  Галотерапія показана у разі хвороб лор-органів. Спеціальна атмосфера соляної кімнати має протимікробну дію, що сприяє загоєнню поверхонь дихальних шляхів, а також сприяє відновленню повноцінної роботи всієї дихальної системи. Щоденне відвідування соляної кімнати протягом 14 днів протягом півгодини, може, і не замінить два тижні на курорті по яскравості вражень, але по ефективності впливу на область носоглотки, трахеї, бронхів і легенів буде цілком з ними можна порівняти.

  Навіщо ж стіни кімнати покривають сіллю?

  Сольові поверхні сприяють підтримці в сольовій кімнаті особливого мікроклімату з заданими температурними і режимами вологості, а також допомагають зберігати умови, в яких понижена активність мікроорганізмів. Сольові стіни також виконують естетичні функції і створюють ефект присутності в печері, ізолюють пацієнта від галасливого світу. Спокійне рівне дихання – один із запорук успішності галотерапії. Атмосфера комфорту і присутності в природному середовищі позитивно впливає на нервову систему і допомагає досягненню гармонії в психо-емоційній сфері.

  Чи потрібно як то по-особливому дихати в соляній кімнаті? Чи є сенс займатися дихальною гімнастикою і вправами для тренування глибокого дихання?

  Для оздоровчого та лікувального ефекту не потрібно ніякого особливого дихання. Звичайне дихання через ніс і рот, спокійне, помірної глибини дасть все необхідне для успішного впливу середовища сольової кімнати. Ефект галотерапії заснований в тому числі і на релаксаційному принципі – дихання повинно здійснюватися в природному ритмі, по можливості в мимовільному режимі, без акцентації відвідувача сольової кімнати на своєму диханні.

  Рекомендувати ті або інші дихальні вправи можна з розумною обережністю – можна практикувати легкі вправи по зміні ритму дихання або повільного диханню тільки через ніс, але не слід займатися в солоній кімнаті інтенсивними вправами, сполученими з будь-якими навантаженнями на дихальну систему. Лікування та профілактика захворювань

  Лікарі не рекомендують використання соляної кімнати під час будь-яких гострих захворювань, в тому числі і пневмонії. Галотерапія успішно використовується на етапі реабілітації, після закінчення антибактеріальної терапії та стабілізації стану хворого. Ефективність галопроцедур на цьому етапі грунтується на протизапальній дії повітря соляної печери.

  Чи допомагає галотерапія вилікувати алергію?

  Алергія – це саме загальна назва ряду фізіологічних і нервово-психічних реакцій організму на якийсь подразник у зовнішньому середовищі, або речовина, що потрапила на шкірні покрови, або продукт, з’їдений або випадково потрапив всередину тіла. Алергії проявляються безліччю способів. І часто алергія – це не захворювання, а індивідуальна особливість організму, яку необхідно не лікувати, а враховувати.

  Галотерапія допомагає алергікам знизити частоту і інтенсивність алергічних реакцій, а також сприяє зменшенню симптоматичних проявів – шкірного висипу, кашлю, нежиті. Перебування у соляній кімнаті має протизапальну дію, відновлює природний дихальний процес, знижує ризик виникнення інфекційних ускладнень через активізацію під час нападу алергії хвороботворних мікроорганізмів.
  Клінічно доведено ефективність галотерапії для хворих на бронхіальну астму.

   

  Час роботи спелеокімнати з 8:00 до 18:00

  Процедури приймаються у положенні сидячи.

  Тривалість процедури – 60 хвилин.

  Дітям призначається з 2-3 років.

  Процедури проводяться щоденно, крім вихідних.