Комунальний заклад «Спеціалізований Центр медико-соціальної реабілітації дітей» Дніпропетровської обласної ради» є лікувально-профілактичним закладом охорони здоров´я.
Суб - Нед: Вихыдний
(067) 628-07-98
info@example.com

Задати питання  Title Image

  Blog

  В Україні затвердили новий механізм забезпечення заходами реабілітації дітей із ДЦП

  Уряд запровадив новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей із інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною». Таке рішення має на меті забезпечити адресність та прозорість, а також підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

  Слід зазначити, що Кабінет Міністрів України наприкінці березня цього року підтримав відповідну ініціативу Міністерства соціальної політики України та прийняв постанову, якою затверджується порядок використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей із ДЦП.

  Завдяки зазначеному документу кошти, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» спрямовуватимуть на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей із цією нозологією тим закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, котрі забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників. Окрім того, їх також направлятимуть реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, у тому числі їх відділенням, незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

  Аби забезпечити дитину реабілітаційними заходами один із батьків дитини або ж її законний представник має подати до місцевого органу заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями таких документів:

  – паспорт громадянина України та/або свідоцтво про народження, та/або інший документ, що посвідчує особу дитини;

  – індивідуальна програма реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

  – виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

  Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

  – консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);

  – реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

  Задля отримання детальнішої інформації та відповідей на основні запитання щодо забезпечення заходами реабілітації дітей із ДЦП потрібно перейти за посиланням.

  No Comments
  Post a Comment
  Name
  E-mail
  Website